Luty 2019Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2017
   Spotkanie przedstawicieli OIGD z Dyrekcją GDDKiA na temat uregulowań w tzw. małych postępowaniach przetargowych
napisał:   28-06-2017 12:05   odsłon: 536

W dniu 22 czerwca br. w siedzibie GDDKiA odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa z Panią Iwoną Stępień-Pilipczuk Z-cą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz Panem Jackiem Grygą  Z-cą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

O spotkanie poprosiła Izba wysyłając pismo do Pana Jacka Grygi Z-cy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (pismo OIGD 57/2017 poniżej w załączeniu), w którym prosiliśmy o wyprowadzenie bardziej przyjaznych dla przedsiębiorców, w tym MŚP uregulowań we wszczynanych przez GDDKiA i Oddziały GDDKiA postępowaniach o zamówienia publiczne na remonty, przebudowy dróg krajowych oraz zadania z programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

Rozmawialiśmy o 10 tematach zgodnie z propozycją Izby zawartą w w/w piśmie. Udało się osiągnąć konsensus w większości zaproponowanych przez Izbę obszarów. GDDKiA prześle w najbliższym czasie do Izby pismo informujące o uzgodnieniach ze spotkania. Treść pisma Izba zamieści na stronie OIGD i prześle do członków Izby.

Podczas spotkania Izba otrzymała, obecnie stosowane przez GDDKiA, Wzorcowe Szczególne Warunki Kontraktowe dla kontraktów realizowanych w systemie tradycyjnym tj. „Buduj”

w wersji dla kontraktów po nowelizacji ustawy Pzp z 2016 r. (wersja stan na 28.03.2017 r.

i stan na dzień 30.05.2017 r.). Dokumenty są dostępne na stronie internetowej GDDKiA.

Nowe wzorcowe SWK powstały w oparciu o matrycę ryzyk uzgodnioną przez Radę Ekspertów działająca w MIB (Izba ma swoich 3 przedstawicieli w RE).

Barbara Dzieciuchowicz

Prezes Zarządu OIGD

  Załączniki:

  • pismo OIGD 57/2017 »

  •    
    << Powrót
    © 2007-2019 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe