Wrzesień 2017MuratorplusBELLATOR 

Aktualności
[20-06-2017 08:49]   odsłon: 169

 

Fot. Łukasz Patera

 

Ogólnopolskiej Izba Gospodarcza Drogownictwa, podczas odbywającego się w Warszawie Kongresu Infrastruktury Polskiej,   otrzymała nagrodę portalu RynekInfrastruktury.pl   za wieloletni konstruktywny dialog prowadzony z władzami centralnymi w interesie branży budownictwa zwieńczony powołaniem Rady Ekspertów ds. działań mających na celu optymalizację procesu realizacji inwestycji drogowych

  
więcej »

[03-12-2012 10:06]   odsłon: 2874

IX   Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą się w dniach 22 i 23 lutego 2013 roku w Zakopanem na Stoku Szymoszkowa przy Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

  
więcej »

  Prawo zamówień publicznych
[05-09-17]  

Informujemy, iż na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP Sp. z o. o. pojawił się nowy artykuły dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych:

 

„Jawność dokumentu wewnętrznego zamawiającego, który weryfikuje prawdziwość informacji zawartych w ofercie” http://www.kzp.net.pl/opracowania/jawnosc-dokumentu-wewnetrznego-zamawiajacego-ktory-weryfikuje-prawdziwosc-informacji-zawartych-w-ofercie/

 

Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte będą dla Państwa pomocne.

 

  

  rynekinfrastruktury.pl: Budujemy zbyt szorstkie drogi? Ministerstwo analizuje
[18-08-17]  

Wymagania dotyczące właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni drogowych, zdaniem przedstawicieli branży drogowej, są wygórowane. Organizacje branżowe apelowały w tej sprawie do wiceministra infrastruktury. Ten obiecał przeanalizować problem.

Cały artykuł: www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/budujemy-zbyt-szorstkie-drogi-ministerstwo-analizuje--59627.html

  

[09-08-17]   odsłon: 102

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przesłało odpowiedź na wspólne wystąpienia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych oraz Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (pisma z dnia 14 marca 2017 r. i 23 maja 2017 r.) w sprawie wymagań prawnych i technicznych dotyczących właściwości przeciwpoślizgowych oraz w sprawie Zarządzenia Nr 10 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie stosowania Instrukcji DP-T14 Ocena jakości na drogach krajowych, Część 1 – roboty drogowe. 

  
 więcej » 

  Prawo zamówień publicznych
[11-07-17]  

Informujemy, iż na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP Sp. z o. o. pojawiły się nowe artykuły dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych:

Profesjonalne samooczyszczenie przed KIO”.

https://www.grupakzp.pl/pl/opracowania/profesjonalne-samooczyszczenie-kio/

Stosunkowe rozdzielenie kosztów postępowania odwoławczego krzywdzi wykonawców chcących doprowadzić postępowanie do zgodności z prawem”.

http://www.kzp.net.pl/opracowania/stosunkowe-rozdzielenie-kosztow-postepowania-odwolawczego-krzywdzi-wykonawcow-chcacych-doprowadzic-postepowanie-do-zgodnosci-z-prawem/

Sąd Najwyższy sparaliżował wykonawców, teraz muszą dwa razy się zastanowić zanim przystąpią do przetargu”.

https://www.grupakzp.pl/pl/opracowania/sad-najwyzszy-sparalizowal-wykonawcow-teraz-musza-razy-sie-zastanowic-zanim-przystapia-przetargu/

Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte będą dla Państwa pomocne.

  

  Objaśnienie podatkowe MF w zakresie odwróconego obciążenia podatkiem VAT
[06-07-17]  

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w dniu 3 lipca br. zostało zamieszczone objaśnienie podatkowe w zakresie odwróconego obciążenia podatkiem VAT transakcji dotyczących świadczenia usług budowlanych oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w zakresie odwróconego obciążenia podatkiem VAT transakcji dotyczących świadczenia usług budowlanych

www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty

  

[30-06-17]   odsłon: 169

W dniu 22 czerwca br. w siedzibie GDDKiA odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa z Panią Iwoną Stępień-Pilipczuk Z-cą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

  
 więcej » 

[28-06-17]   odsłon: 112

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na swojej stronie internetowej, zamieściła dokument: „Informacja dla podwykonawców biorących udział w realizacji inwestycji drogowych GDDKiA”

Ponadto, zgodnie z informacją przekazaną przez GDDKiA na stronach internetowych realizowanych Kontraktów zostały dodane zakładki ze spisem zgłoszonych i zatwierdzonych przez GDDKiA podwykonawców.

  
 więcej » 

[28-06-17]   odsłon: 127

W dniu 22 czerwca br. w siedzibie GDDKiA odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa z Panią Iwoną Stępień-Pilipczuk Z-cą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz Panem Jackiem Grygą  Z-cą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

  
 więcej » 

1 2 3 ... ... 92 93 94 >>>

© 2007-2017 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe