Październik 2017MuratorplusBELLATOR 

Aktualności
[12-04-17]   odsłon: 315

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wspólnie z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa i Polskim Stowarzyszeniem Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych we współpracy z firmą Wegarten Construction (reprezentującą w Europie Centralnej kilka firm amerykańskich)  zorganizowały w styczniu br. merytoryczne spotkanie przedsiębiorców branży drogowej, na którym zaprezentowane zostały przez partnerów amerykańskich najnowsze doświadczenia rynku amerykańskiego w zakresie metod uszorstnienia nawierzchni z betonu cementowego.

 

Temat spotkania: "NOWOCZESNE METODY STOSOWANE W USA POLEPSZENIA WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWPOŚLIZGOWYCH I OBNIŻENIA EMISJI HAŁASU NA NAWIERZCHNIACH DROGOWYCH I LOTNISKOWYCH Z BETONU CEMENTOWEGO".

 
  
 więcej » 

  XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD, TRAFFIC-EXPO, ROTRA, EUROPARKING
[07-04-17]  
Członkowie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD, TRAFFIC-EXPO, ROTRA, EUROPARKING, które odbędą się w Kielcach w dniach 9 – 11 maja br., to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy związani z budownictwem drogowym. Izba od początku towarzyszy tym Targom, wierząc że są jednym z tych ważnych miejsc, gdzie mogą spotkać się i prowadzić merytoryczny dialog partnerzy przygotowujący i realizujący obecne i przyszłe inwestycje drogowe. Targi te na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych spotkań naszej branży i każdego roku gromadzą firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym.
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa będzie miała na Targach swoje stoisko, dlatego chcielibyśmy zaproponować naszym członkom możliwość wyłożenia na stoisku Izby swoich folderów, jak również wykorzystania go do spotkań biznesowych.
Stoisko Izby o numerze E2 jest do Państwa dyspozycji, w celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt z biurem Izby.
Z poważaniem,
Barbara Dzieciuchowicz
Prezes Zarządu
  

[05-04-17]   odsłon: 233

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa w dniu14 marca br.   zwróciły się do Ministra Jerzego Szmita z prośbą o ocenę bieżącej sytuacji i aktualnego stanu wymagań prawnych i technicznych (wprowadzanych do stosowania przez GDDKiA) dotyczących właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni drogowych określonych w załączniku nr. 6 do rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tj. Dz. U. z 2016r. poz. 124).

  
 więcej » 

  Prawo zamówień publicznych
[03-04-17]  

Informujemy, iż na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP Sp. z o. o. pojawiły się nowe artykuły dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych:

Poszukiwanie informacji lub zaświadczeń u konkurencji

https://www.grupakzp.pl/pl/opracowania/poszukiwanie-informacji-lub-zaswiadczen-u-konkurencji/

 

„Wykonawca, który skorzystał z doświadczenia podmiotu trzeciego, a uważa że będzie je wykonywał siłami własnymi”:

http://www.kzp.net.pl/opracowania/wykonawca-ktory-skorzystal-z-doswiadczenia-podmiotu-trzeciego-a-uwaza-ze-bedzie-je-wykonywal-silami-wlasnymi/

Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte będą dla Państwa pomocne.

  

[21-03-17]   odsłon: 218

Zarząd Izby uprzejmie informuje, iż w dniu dzisiejszym, w odpowiedzi na pismo OIGD 18/2016 z dnia 23 lutego br., otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów nr  PT10.812.10.2017.TXZ.182E z dnia 20 marca 2017 r. informujące, że na stronie www.finanse.mf.gov.pl, w dziale VAT w zakładce broszury informacyjne, zostały opublikowane Objaśnienia podatkowe – stosowanie mechanizmu odwróconego obciążenia w transakcjach dotyczących świadczenia usług budowlanych.

  
 więcej » 

[02-03-17]   odsłon: 233
Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa informuje, że w dniu 1 stycznia 2017 roku  weszła w życie ustawa  z dnia 16 grudnia 2016 r.  o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców (Dz.U. z 2016r., poz. 2255).
  
 więcej » 

  Rynek Infrastruktury: Rynek dojrzał. Ceny są wyższe, bo jest większa świadomość ryzyk
[01-03-17]  
Nieprzystająca do obecnych realiów baza odniesienia oraz dojrzałość rynku – to, według Barbary Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa niektóre, choć nie jedyne, powody obserwowanego „wzrostu” cen w relacji do kosztorysów inwestorskich.
  

  Via Expert.pl: IV KRAKOWSKIE DNI BEZPIEZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2017 czyli co robić, by eliminować zagrożenia na drodze
[28-02-17]  
Barbara Dzieciuchowicz Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa w rozmowie z Anną Rogalińską Redaktor Naczelną portalu ViaExpert.pl podczas IV KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2017 http://www.viaexpert.pl/informuje/targi-szkolenia-konferencje-spotkania-drogowcow/1250-iv-krakowskie-dni-bezpiezenstwa-ruchu-drogowego-2017-czyli-co-robic-by-eliminowac-zagrozenia-na-drodze
  

[27-02-17]   odsłon: 239
Jednym z najważniejszych problemów zgłaszanych aktualnie przez członków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa jest mechanizm odwróconego obciążenia VAT na niektóre usługi budowlane świadczone przez podwykonawców, dlatego Zarząd Izby, pismem nr OIGD18/2017 (w załączeniu), zwrócił się do Pana Piotra Gruzy Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów o pilne
  
 więcej » 

  XIII MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IM. WOJTKA MALUSI
[21-02-17]  
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z XIII Mistrzostw Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
  

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>>

© 2007-2017 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe