24 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla aplikantów adwokackich i radcowskich  „Spory budowlane w orzecznictwie SN” organizowanego przez kancelarię JARA DRAPAŁA & PARNTERS (JDP) we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców BudownictwaOgólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa i Izbą Gospodarczą Transportu Lądowego przy wsparciu medialnym wydawnictwa C.H.Beck. Patronami w konkursie były także niektóre Okręgowe Izby Radców Prawnych i Okręgowe Rady Adwokackie.
Organizując konkurs wraz z wiodącymi izbami gospodarczymi pomagamy młodym aplikantom rozwinąć ich zainteresowanieważnymi dla gospodarki zagadnienia prawnymi sektora infrastruktury, w tym zwłaszcza związanymi z prowadzeniem złożonych sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji infrastrukturalnych – wyjaśnia prof. Przemysław Drapała, wspólnik w kancelarii JDP.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących istotnych kwestii prawnych dla inwestycji budowlanych.
 
Do konkursu zgłosiło się ponad 90 aplikantów adwokackich i radcowskich z całego kraju. Zważywszy na wysoki poziom nadesłanych prac wyłonionych zostało aż siedmioro finalistów, którzy podczas sesji finałowej prezentowali swoją argumentację przed powołaną komisją konkursową złożoną z prawników oraz przedstawicieli organizacji partnerskich (PZPB, OIGD, IGTL) pod przewodnictwem prof. Przemysława Drapały.
 
Laureatami w konkursie zostali:
I miejsce Jakub Abramowicz - aplikant adwokacki pierwszego roku z Warszawy
II miejsce Bartosz Boenigk - aplikant adwokacki pierwszego roku z Warszawy
III miejsce Aleksandra Kossowska - aplikantka adwokacka trzeciego roku z Krakowa
 
Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H.Beck. Pozostałymi nagrodami w konkursie były nagrody pieniężne, zestawy książek wydawnictwa C.H.Beck oraz udział w warsztatach rozwoju osobistego organizowanych przez Inspire Leadership.
 
Cieszymy się, że zorganizowany przez nas konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników, jak i podmiotów wspierających. Dzięki Okręgowym Izbom Radców Prawnych i Okręgowym Radom Adwokackim informacja o konkursie dotarła do szerokiego grona odbiorców, co przełożyło się na poziom prac i wystąpień uczestników, a w konsekwencji sukces tego przedsięwzięcia. Dlatego też planujemy w przyszłości organizowanie kolejnych edycji konkursu – podsumowuje prof. Przemysław Drapała.