oigd

Poradnik Asfaltowy 2021 jest już dostępny dla czytelników. Publikację spółki ORLEN Asfalt można bezpłatnie zamówić w formie papierowej lub pobrać w wersji elektronicznej na stronie www.poradnikasfaltowy.pl

Poradnik Asfaltowy to jedyna taka cykliczna publikacja w Polsce, będąca usystematyzowanym zbiorem wiedzy na temat lepiszczy asfaltowych oraz informacji na temat ich efektywnego wykorzystania w praktyce. Książka w sposób kompleksowy opisuje właściwości asfaltów, zagadnienia związane z ich produkcją, logistyką, czy wykorzystaniem do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych. Wiedza zawarta w Poradniku może być przydatna na każdym etapie budowy dróg: od fazy projektowania, poprzez badania laboratoryjne i naukowe, na wykonawstwie kończąc. Autorzy w Poradniku Asfaltowym tłumaczą podstawowe kwestie związane ze stosowaniem asfaltów oraz bardziej skomplikowane zagadnienia, dotyczące badania ich właściwości. Publikacja ta może być wartościowym źródłem wiedzy.

Pierwsza edycja Poradnika Asfaltowego została wydana w 2007 roku. W przeszłości publikacja doczekała się tłumaczeń na język rosyjski, rumuński i angielski. Edycja z 2018 została zamówiona w ilości kilkuset egzemplarzy zarówno w wersji papierowej jak i cyfrowej.

Tradycyjnie książka jest bezpłatna. Aby ją zamówić lub pobrać, wystarczy wejść na stronę www.poradnikasfaltowy.pl oraz wypełnić formularz zamówienia.