Zakończyło się III Forum Dni Asfaltu organizowane przez Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy, które odbyło się w Żninie w dniach 18-20 marca br. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa objęła Patronat Merytoryczny nad tym, tak ważnym dla drogownictwa, wydarzeniem.


Ta edycja Forum poświęcona było tematyce związanej z obecną sytuacją na rynku budownictwa drogowego, na podaży i popycie asfaltu, a także na trwałości nawierzchni asfaltowych. Rozmawiano także o pozacenowych kryteriach wyboru ofert w sektorze drogowym, o ochronie środowiska i dekarbonizacji w zakresie nawierzchni asfaltowych.


Podczas III Forum Dni Asfaltu Pani Barbara Dzieciuchowicz Prezes Zarządu OIGD uczestniczyła w panelu nt. Pozacenowych kryteriów wyboru ofert w sektorze drogowym. Dyskusja panelowa dotyczyła kryteriów zielonych przetargów i czy jesteśmy na nie przygotowani. Współrozmówcami byli: Marcin Nowacki – GDDKiA, Zbigniew Tabor – ZDW, Marek Makowski – ZDP oraz Ewelina Karp-Kręglicka – PSWNA/Budimex i Jan Styliński – PZPB. Sesja była moderowana przez Janusza Bohatkiewicza – IBDiM.


Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji Forum.